Poprawa potencji u mężczyzn
Badania naukowe dowodzą, że z każdym kolejnym rokiem coraz większa liczba meżczyzn cierpi na różnego rodzaju zaburzenia potencji. Lekarze wiążą ten fakt ze zmianami, jakie zachodzą w zakresie współczesnego trybu życia, który stopniowo staje się coraz bardziej niezdrowy, coraz bardziej stresujący i tym samym prowadzi do nadwątlenia zasobów sił witalnych naszego organizmu, co stanowi jedną z częstszych przyczyn problemów ze sprawnością seksualną.
Nawigacja:
- Jak poprawić potencję u mężczyzny?
- Najczęstsze przyczyny problemów z potencją
- Zaburzenia potencji a układ hormonalny
- Poprawa potencji a siły witalne
- Wzmocnienie potencji a układ krwionośny
- Sposoby na potencję
Jak poprawić potencję u mężczyzny?
Oczywiście, oprócz samego pogorszenia ogólnej kondycji organizmu można wskazać również inne, często występujące przyczyny. Należy wymienić więc tutaj przede wszystkim takie czynniki, jak stosowanie używek, nieodpowiednia dieta, zbyt niska produkcja testosteronu, przewlekłe zmęczenie czy wreszcie nieprawidłowa czynność układu krwionośnego. Jak więc widać, potencja, a mówiąc dokładniej trudności z utrzymaniem odpowiedniego poziomu sprawności seksualnej to problem o dosyć skomplikowanej etiologii. Oznacza to, że również leczenie oraz szeroko rozumiane wspomaganie potencji musi mieć charakter kompleksowy i wielowymiarowy.
Najczęstsze przyczyny problemów z potencją
Zasadniczo problemy z potencją dzielą się na trzy podstawowe kategorie, które muszą zostać uwzględnione jeżeli zależy na tym, aby osiągnąć naprawdę skuteczne wzmocnienie potencji.Owe trzy kategorie przyczyn powodujących problemy z erekcją to:
- Nieprawidłowa czynność układu hormonalnego(zbyt niska produkcja testosteronu)
- Nadwątlenie naturalnych zasobów sił witalnych organizmu
- Nieprawidłowa czynność układu krwionośnego(członek nie jest odpowiednio ukrwiony i dotleniony).
Zaburzenia potencji a układ hormonalny
Jeżeli chodzi o pierwszą z wymienionych kategorii możliwych przyczyn problemów z erekcją, to zwiększenie potencji jest możliwe dzięki stosunkowo prostym sposobom. Należy więc zaopatrzyć się w suplementy kulturystyczne, stanowiące naturalne boostery testosteronu. „Standardowy” zestaw na zwiększenie produkcji testosteronu to preparaty typu ZMA oraz preparaty typu Tribulus. Warto również pamiętać, że produkcja testosteronu jest w dużej mierze uzależniona także od odpowiedniej ilości snu. Hamująco na produkcję testosteronu działają również wszelkie używki, w tym zwłaszcza papierosy.
Poprawa potencji a siły witalne
W przypadku drugiej kategorii, czyli osłabienia organizmu, to naszym celem powinno być przywrócenie naszemu organizmowi jego naturalnych sił witalnych. W tym wypadku poprawa potencji jest możliwa przede wszystkim dzięki dokonaniu odpowiednich zmian w diecie. Nasz jadłospis powinien być odpowiednio bogaty w warzywa, owoce, czerwone mięso, produkty pełnoziarniste oraz orzechy. Te ostatnie stanowią bogate źródło między innymi cynku oraz magnezu, czyli dwóch podstawowych składników preparatów typu ZMA. Oprócz tego, warto spożywać również określone owoce na potencje, takie jak między innymi czarne maliny oraz figi.
Wzmocnienie potencji a układ krwionośny
Jeżeli zaś chodzi o trzecią z wymienionych kateorii możliwych przyczyn z potencją, to w tym wypadku zwiększenie potencji jest możliwe dzięki zastosowaniu dwóch odmiennych, lecz wzajemnie kompatybilnych rozwiązań. Pierwsze z nich to oczywiście regularna aktywność fizyczna: nie tylko wzmacnia ona organizm, ale również naturalnie reguluje czynność układu krwionośnego. Możemy również korzystać z takich suplementów, jak przede wszystkim L-Arginina oraz Beta-Alanina(oba te składniki bardzo często wchodzą w skład dobrych preparatów na potencje, lecz można kupić je również w formie odrębnych odżywek, dostępnych praktycznie w każdym sklepie z suplementami). Zarówno L-Arginina jak i Beta-Alanina działają na zasadzie poprawy bilansu azotowego w mięśniach oraz usprawnieniu procesów transportu tlenu oraz substancji odżywczych do wnętrza komórek mięśniowych(warto pamiętać, że z anatomicznego punktu widzenia członek jest właśnie mięśniem).
W tym wypadku, wspomaganie potencji odbywa się właśnie poprzez usprawnienie pracy układu krwionośnego, dzięki czemu członek jest lepiej ukrwiony i dotleniony, co ma niebagatalne znaczenie jeżeli chodzi chodzi o proces osiągania i utrzymywania erekcji.
Podsumowując – sposoby na potencję mogą pomóc
Czy zastosowanie wszystkich wymienionych sposobów na poprawę potencji przyniesie nam oczekiwane rezultaty? W 90 % przypadków właśnie tak się dzieje. Zdarza się jednak również, że problemy z erekcją i ogólnie rozumianą sprawnością seksualną stanowią jednak objaw jakiejś poważniejszej choroby, który daje o sobie znać właśnie w ten sposób. W takim wypadku, standardowe sposoby na potencję mogą okazać się niewystarczające. Jeżeli mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją, konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty urologa. Następnie zaś wykonanie szeregu badań, które pozwolą zlokalizować problem.
Źródła:
- Zaburzenia sfery seksualnej u chorego na nadciśnienie tętnicze, Andrzej Januszewicz, Aleksander Prejbisz, Medical Education, Warszawa 2013, wyd.1, ISBN: 978-83-62510-46-7
- Poradnik postępowania w nadciśnieniu tętniczym i zaburzeniach lipidowych Jak bezpiecznie i szybko osiągnąć cele terapeutyczne, Artur Mamcarz, Aleksander Prejbisz, Andrzej Januszewicz, Maciej Janiszewski, Marcin Wełnicki, Marek Kuch, Medycyna Praktyczna, Kraków 2017, wyd.2, ISBN: 978-83-7430-508-2
- Zaburzenia erekcji a choroby układu krążenia, Zygmunt Zdrojewicz, Piotr Biega, Jan Rychter, Seksuologia Polska 2013;11(1), https://journals.viamedica.pl/seksuologia_polska/article/view/35036/25491