Jak się zabrać za wzmocnienie erekcji?
Olbrzymim problemem w populacji polskiej, jak i całego świata okazują się zaburzenia erekcji. Wynikają one najczęściej z przyczyn naczyniowych i miażdżycy naczyń odżywczych ciał gąbczastych oraz ciał jamistych. Jest to także istotny wskaźnik rokowniczy, który wskazuje na zwiększone ryzyko wystąpienia choćby takich schorzeń, jak zawał mięśnia sercowego. Zaburzenia erekcji przyczyniają się od wielu problemów w relacjach, obniżają samoocenę, często stając się przyczynkiem do powstania poważnych zaburzeń psychicznych i nie tylko. Warto wiedzieć, jakie ćwiczenia na erekcję można zastosować i jak wygląda wielotorowe i współczesne leczenie zaburzeń erekcji. Mnogość metod jest tak duża, że żaden mężczyzna nie powinien się przejmować problemami z erekcją.
Nawigacja:
- Jak wzmocnić erekcję?
- Sposoby na erekcję, gdy członek nie chce wejść w stan wzwodu
- Ćwiczenia na erekcję, kiedy dochodzi do uszkodzeń
Jak wzmocnić erekcję?
Erekcja, czyli wzwód prącia wywoływana jest poprzez napełnianie się krwią ciał jamistych oraz ciał gąbczastych prącia. Jest to naturalny stan, który powstaje w wyniku pobudzenia erotycznego drogą dotyku, myśli lub obrazów. Stanowi ona swoiste przygotowanie do współżycia i jest reakcją trudną do kontrolowania, gdyż należy do jednych z najbardziej pierwotnych. Miażdżyca i zaburzenia unaczynienia prącia, odnerwienie oraz zmiany anatomiczne najczęściej przekładają się do powstania problemów z utrzymaniem erekcji. Wiele czynników biochemicznych odpowiada za mechanizm rozwoju erekcji – współczesne leczenie mocno ogniskuje swoje zainteresowania w kierunku wykorzystania tych substancji w procesie leczenia zaburzeń erekcji. Rolę unaczynienia, ale i unerwienia wskazuje fakt, iż przy ich przerwaniu nawet staranne, farmakologiczne przedłużenie erekcji nie będzie zwyczajnie możliwe.
Sposoby na erekcję, gdy członek nie chce wejść w stan wzwodu
Odnerwiony członek, głównie autonomicznie nie jest w stanie wejść w stan wzwodu. Brak stymulacji ze strony układu przywspółczulnego wynikać może z neuropatii, często na podłożu cukrzycowym. W tej sytuacji farmakologiczne i mechaniczne sposoby na erekcję nie znajdują zastosowania. Członek bowiem nie jest w stanie działać na drodze sprężenia z mózgiem, co też wyklucza jakąkolwiek aktywność naczyniową. W przypadku zaburzeń naczyniowych korzystnie działają leki rozszerzające naczynia krwionośne, jak choćby Sildenafil, Tadalafil oraz pochodne prostaglandyny PGE1, czyli alprostadil. Na tle naczyniowym takie działanie jest w stanie istotnie pozwolić na wzmocnienie erekcji i jej utrzymanie na poziomie umożliwiającym odbycie stosunku płciowego.
Ćwiczenia na erekcję, kiedy dochodzi do uszkodzeń
Gdy dojdzie do uszkodzenia unerwienia, na przykład poprzez przerwanie rdzenia kręgowego, czy też innych szlaków autonomicznych, wtedy konieczne okazać się musi odmienne podejście do kwestii terapii. Gdy istnieją neurogenne zaburzenia erekcji leczenie skupiać się musi przede wszystkim na sztucznym wywoływaniu wzwodu. Idealne dla tych celów są wszczepialne pompki oraz protezy ciał jamistych, pozwalających na wywołanie silnej i trwałej erekcji, pozwalającej na satysfakcjonujący seks.
Jak widać, można sobie skutecznie poradzić z zaburzeniami erekcji. Warto skonsultować się z urologiem przy występowaniu pierwszych symptomów.
Źródła:
- Aktywność fizyczna kluczem do zachowania sprawności seksualnej, Chomiuk T., Skorupska S., Łapiak E., Mamcarz A., Kardioprofil, 2009; 7: 205–210, ISSN: 1731-2280
- What to Do about Erectile Dysfunction, Francesca Coltrera, Harvard Medical School, Harvard Medical School. Health Publications Group, Harvard Health Publications, 2009, ISBN: 1933812656, 9781933812656